Zo probeert Julia de jeugdzorg in Brabant te verbeteren

Net als veel jonge ambtenaren heeft Julia Matser (28) een doel: de maatschappij vooruit helpen. Julia doet dat op het gebied van jeugdzorg. “Het is niet goed voor kinderen om hen te scheiden van de ouders.” In dit blog vertelt de jonge projectmedewerkster hoe zij met innovatie de jeugdzorg in Brabant probeert te verbeteren.

“De Nederlandse jeugdzorg kent helaas meerdere problemen. Zo zijn er wachtlijsten, maar wij richten ons op uithuisplaatsing. Het scheiden van kinderen van hun ouders is bijna nooit goed. We innoveren daarom om alternatieve werkwijzen en nieuwe vormen van zorg te creëren.”

Nieuwe aanpak

“Een voorbeeld van zo een nieuwe werkwijze is het team Netwerk Behandeling Thuis. In dat team brengen we verschillende zorgaanbieders samen. Heeft iemand bijvoorbeeld een verslaving én een depressie, dan kreeg hij vroeger twee zorgverleners en twee aparte behandelplannen. Nu maken we één team, waarin de verschillende zorgverleners plannen op elkaar afstemmen. Als we gezamenlijk oplossingen vinden, hoeft het kind vaak niet uit huis geplaatst te worden.”

Samenwerking in de regio

Julia volgt een traineeship via Newpublic bij de gemeente ’s Hertogenbosch. “Ik ben daar uitgeleend aan de regio Noord-Oost Brabant”, vertelt ze. “De grotere regio maakt mijn werk erg interessant. Het is complexer dan werken voor één gemeente. Wat wij met ons team organiseren, geldt niet alleen voor Den Bosch, maar ook voor Vught, Uden, St. Michelsgestel en alle andere plaatsen in dit gebied. Meerdere mensen hebben profijt van wat wij doen. En het is verstandig, omdat nu niet iedere gemeente het wiel zelf hoeft uit te vinden.”

Haar baan

“Een baan als deze past zeker bij mij”, zegt Julia enthousiast. Ik ben veel met mensen aan het samenwerken en los echt een maatschappelijk probleem op. En dat zoek ik 100% in een baan!” Julia werkt een klein half jaar voor ‘s Hertogenbosch. “Als projectmedewerker ben ik veel organisatorisch bezig; ik plan bijvoorbeeld vergaderingen in. Maar ik pak ook taken op die daaruit voort komen. Zo stel ik contracten met zorgaanbieders op.”

Ontwikkeling

“Mijn collega’s hebben veel ervaring, ook in het zorglandschap. Dat zorgt dat ik soms wat minder in te brengen heb, maar ik kan veel van hen leren. Soms is het fijn om een vergadering te notuleren, omdat ik daardoor extra geconcentreerd luister naar gesprekken. En juist omdat ik nog niet gepokt en gemazeld ben in het vak, heb ik een andere blik. Die komt bij innovatie goed van pas!”

“Ik houd ervan om dynamiek te houden in presentaties. Dat doe ik door veel vragen te stellen aan de luisteraars. Soms krijg ik dan ook kritische vragen terug en ik merk dat ik daar na een half jaar al goed antwoord op geef. Erg leuk om mijzelf zo te kunnen ontwikkelen. Het voelt ook steeds meer als mijn project, waar ik ook echt iets bereik. Onderdeel uitmaken van een team dat bezig is om Nederland te verbeteren voor kinderen en jongeren, dat geeft een trots én goed gevoel!”

Plaats een reactie

Zo probeert Julia de jeugdzorg in Brabant te verbeteren

Net als veel jonge ambtenaren heeft Julia Matser (28) een doel: de maatschappij vooruit helpen. Julia doet dat op het gebied van jeugdzorg. “Het is niet goed voor kinderen om hen te scheiden van de ouders.” In dit blog vertelt de jonge projectmedewerkster hoe zij met innovatie de jeugdzorg in Brabant probeert te verbeteren.

“De Nederlandse jeugdzorg kent helaas meerdere problemen. Zo zijn er wachtlijsten, maar wij richten ons op uithuisplaatsing. Het scheiden van kinderen van hun ouders is bijna nooit goed. We innoveren daarom om alternatieve werkwijzen en nieuwe vormen van zorg te creëren.”

Nieuwe aanpak

“Een voorbeeld van zo een nieuwe werkwijze is het team Netwerk Behandeling Thuis. In dat team brengen we verschillende zorgaanbieders samen. Heeft iemand bijvoorbeeld een verslaving én een depressie, dan kreeg hij vroeger twee zorgverleners en twee aparte behandelplannen. Nu maken we één team, waarin de verschillende zorgverleners plannen op elkaar afstemmen. Als we gezamenlijk oplossingen vinden, hoeft het kind vaak niet uit huis geplaatst te worden.”

Samenwerking in de regio

Julia volgt een traineeship via Newpublic bij de gemeente ’s Hertogenbosch. “Ik ben daar uitgeleend aan de regio Noord-Oost Brabant”, vertelt ze. “De grotere regio maakt mijn werk erg interessant. Het is complexer dan werken voor één gemeente. Wat wij met ons team organiseren, geldt niet alleen voor Den Bosch, maar ook voor Vught, Uden, St. Michelsgestel en alle andere plaatsen in dit gebied. Meerdere mensen hebben profijt van wat wij doen. En het is verstandig, omdat nu niet iedere gemeente het wiel zelf hoeft uit te vinden.”

Haar baan

“Een baan als deze past zeker bij mij”, zegt Julia enthousiast. Ik ben veel met mensen aan het samenwerken en los echt een maatschappelijk probleem op. En dat zoek ik 100% in een baan!” Julia werkt een klein half jaar voor ‘s Hertogenbosch. “Als projectmedewerker ben ik veel organisatorisch bezig; ik plan bijvoorbeeld vergaderingen in. Maar ik pak ook taken op die daaruit voort komen. Zo stel ik contracten met zorgaanbieders op.”

Ontwikkeling

“Mijn collega’s hebben veel ervaring, ook in het zorglandschap. Dat zorgt dat ik soms wat minder in te brengen heb, maar ik kan veel van hen leren. Soms is het fijn om een vergadering te notuleren, omdat ik daardoor extra geconcentreerd luister naar gesprekken. En juist omdat ik nog niet gepokt en gemazeld ben in het vak, heb ik een andere blik. Die komt bij innovatie goed van pas!”

“Ik houd ervan om dynamiek te houden in presentaties. Dat doe ik door veel vragen te stellen aan de luisteraars. Soms krijg ik dan ook kritische vragen terug en ik merk dat ik daar na een half jaar al goed antwoord op geef. Erg leuk om mijzelf zo te kunnen ontwikkelen. Het voelt ook steeds meer als mijn project, waar ik ook echt iets bereik. Onderdeel uitmaken van een team dat bezig is om Nederland te verbeteren voor kinderen en jongeren, dat geeft een trots én goed gevoel!”

Wil je reageren? Log dan in of maak een account! Meld je aan
Reageer op "Zo probeert Julia de jeugdzorg in Brabant te verbeteren"